Svet-Stranek.cz
Marie Majerové 45/25 Křelov 783 36
KERBEROS KŘELOV

MUAY - THAI:Marie Majerové 45/25 Křelov 783 36

MUAY - THAI

trénuje Marek Množil


mobil 608 750 949

bývalý reprezentant Dukly Olomouc, trojnásobný vícemistr ČR


TRÉNINKY: každé úterý 17:00 - 19:00


pernamentka na 2 měsíce = 1 000 Kč
1 vstup = 100 Kč

Muay Thai

(“thajský box”) je thajské jméno pro domorodou formu bojového umění vykonávaného v několika jihovýchodních Asijských zemích včetně Kambodži (kde to je Pradal Serey), Myanmar (kde to je obecně známé jako Lethwei) a Malajsie (kde to je známé jako tomoi).
Ram Muay before an amateur Muay Thai match
Cpát Muay před amatérem Muay thajský zápas

To je národní sport Thajska, a je také známý jak Thai Kickboxing nebo Umění osmi končetin .

Tradiční Muay Thai má dlouhou historii v Thajsku jako bojové umění používané armádou. Vojenský styl Muay Thai je nazýván Lerdrit, zatímco dnešní "sport Muay Thai” se mírně liší od originálního umění a používá kopy a rány do prstenu a s rukavicemi podobnými těm používaným v západním boxu. Muay Thai je odkazoval se na jak “věda osm údů”, jak ruce, nohy, lokty a kolena jsou všichni použití značně v tomto umění. Mistrovský praktik Muay Thai tak má schopnost vykonat používání stávek osm “styčné body,” jak protichůdný k “dvěma bodům” (pěsti) v boxu a “čtyřech bodech” (pěsti, nohy) použitý v primárně sport-orientované formy bojových umění. Muay Thai je obzvláště všestranný, surové, přímé bojové umění.


Terminologie


* Nuk Muay jméno dané Muay thajskému bojovníkovi
* Kru instruktor nebo trenér
* Ajarn mistr Muay Thai
* Wai Kru (také přepsal jako Whai Kru) - rituál před soutěží. Bojovník vykonává tři úklony, na třetině jeden bojovník se soustředí, myslet na někoho kdo je velmi drahý k nim. Tento rituál má prokazovat úctu k rodině, gymnastice a učiteli.
* Cpát Muay - skopec Muay je rituál po Wai Kru. To je tanec to bojovník hraje, zatímco hudba je hrána. Předtím tam byly prsteny, skopec Muay byl dělán před boji jak se zahřívat. Nyní, oni jsou rituály dělané před soutěží.
* Pra Jiad - druh hodnosti na rukávu nosené Muay thajskými atlety. Pra Jiad dává štěstí a důvěru k atletům. Někteří Muay thajští bojovníci upřednostňují nosit jeden Pra Jiad, jiní se opotřebovávají dva.
* Mong Kon - psát headgear opotřebovaný Muay thajskými atlety. Mong Kon byl náchylný ke studentům kdo myšlenka učitelů se učila mnoho z dovedností a technik. Oni byli daní u ceremonií. Oni měli být noseni v prstenech během bojů, ale oni musí nikdy spadnout na, být blízko k nebo držel blížit se k zemi jak Mong Kon by ztratil jeho kouzlo. Student je nikdy dovolen k doteku nebo klice Mong Kon, jediný jeho Kru nebo Ajarn může se zabývat tím. On bude dávat pozor headgear a bude představovat a odstraňovat skupinu ke studentovi když on soutěží uvnitř prstenu.
* Krang Ruang - hodnost na rukávu nosená v západní Muay thajské praxi reprezentovat stupeň studenta, podobný pásovému systému nivelování v jiných bojových uměních. To má žádný skutečný význam jiný než nástroj pozice uvnitř západní praxe.


Techniky


Základní urážející techniky v Muay Thai používá pěsti, lokty, holeně, nohy a kolena udeřit oponenta. To sváže oponenta pro jak útok tak obranné účely, malá množství sólového ukotvení jsou používána: vášnivé objetí. Vášnivé objetí je aplikováno tím, že drží oponenta jeden kolem krku nebo kolem těla. V západním boxu, dva bojovníci jsou odděleni, když oni rozhodnou. Obranně, pojetí “zdi obrany” je používáno, ve kterém ramena, zbraně a nohy jsou používáni bránit útočníkovi od úspěšně vykonávat jeho techniky. Blokovací je kritický element v Muay Thai a zvýší úroveň předurčení úspěšný praktik musí vlastnit. Nízké a střední tělo roundhouse kopy jsou normálně blokovány se zvednutou holení. Střední k vysokému tělu stávky jsou blokovány s předloktím, kolenem/holení. Roundhouse kopy ke střední sekci jsou často zablokované/přijímané nepatrnou rotací trupu tak že útočící holeň vrátí ránu čtvrt hrudního koše. Střední sekce kopy roundhouse mohou také být chycené/chycené, počítat se zatáčkou nebo protiútokem ke zbývající noze oponenta. Muay Thai je často umění bojování oslabování, kde oponenti vymění rány spolu navzájem. Toto je jistě případ s tradičními kadeřníky v Thajsku, ale je méně populární forma bojování v současném světě obvod bojování. S úspěchem Muay Thai v míchal bojování bojových umění, to stálo se de facto bojové umění volby konkurenčních sólových bojovníků. Jako výsledek, to se vyvinulo ve pořádku a včlenil mnohem silnější ruku stávkující techniky používané v westen navrhnou box a thajský styl rány vyměnění pro ránu je už ne příznivý. Poznámka: když Muay thajští bojovníci soutěží s bojovníky jiných stylů (a jestliže pravidla dovolí to), oni téměř trvale zdůrazní loket (sok) a kolena (kao) techniky získat výraznou výhodu v bojování.

Dvě Muay thajské techniky byly adoptovány bojovníky od jiných bojových umění: Thajský nízký kop a thajský roundhouse kopnou. Oni jsou vlastně variace stejného kopa, ale udeřil na různé výšky. Nízký kop používá otáčivý pohyb celého těla k hitu oponent je vnější stehno nebo strana kolena se holení. Když ne vhodně bránil se, tato technika často vede ke konci boje, zatímco oponent má postavení velké potíže po nemnoho silného minima-kopne. Thajský roundhouse kop je také jedinečný a byl přizpůsobený k jeho efektivitě. Kop je uskutečněn s rovnou nohou a celým tělesným točením od boku, který je “uzamčený” správně předtím noha vytvoří kontakt k oponentovi. U blízkých vzdáleností, thajští boxeři udeří s holení; u delších rozsahů, noha naváže styk.

Některé techniky kolen


* Kao Dode (Přeskakovat stávku kolen) - thajský boxer vyskočí na jedné noze a stávkách s koleny té nohy.
* Kao Loi (Skákat nebo letět se stávkou kolen) - thajský boxer vyskočí nebo přijme opatření (s), se objeví pryč jedna noha a v střední-vysílat změny do jiného kolena ke stávce. Docela okázalý zrak když to se připojí.
* Kao tón (Rovná kolena udeří) - thajský boxer jednoduše strčí to rovný nahoru. Podle jednoho psaného zdroje, tato technika je poněkud více nedávná než Kao Dode nebo Kao Loi. Pravděpodobně, když thajští boxeři bojovali s lanem-svázal ruce spíše než moderní boxerské rukavice, obzvláště tato technika byla podřízená potenciálně zlému výstřižku, lávkování a řezání oponentem pohotovosti, který by zablokoval to nebo odchýlil to s ostrý “lano-rukavice” okraje nebo někdy sklem přilepený na “lano-rukavice”. Toto vysvětlení také myslí si pravdivý pro některé ty následující kolenové stávky dole také.
* Kao Noi (Malá kolena udeří) - thajský boxer udeří do vnitřního horního stehna (nad koleny) oponenta když zajistí si. Tato technika je zvyklá na oblečení dole oponent nebo k pultu kolena oponenta udeří nebo kopnou.

Téměř všechny techniky v Muay thajském užívání celé tělesné hnutí, točit bok s každým kopem, šídlo a blok. Rotace boků v Muay thajských technikách a intenzivním zájmu o “jádrové svaly” (takový jako břišní svaly a obklopující svaly) je velmi příznačný a je co dá Muay Thai na rozdíl od jiných stylů bojových umění.

Během soutěže, účastníci vykonají zdlouhavý obřad a ceremonie před bojem (wai khru beraní muay). Rituál je oba pro náboženské důvody a jako zahřátí roztahování.


Předurčení

Dva mladí Muay thajští bojovníci dělat pre-odpovídat rituálnímu tanci, volal Wai Kru.

Jako většina konkurenčního těsného kontaktu bojovat proti sportům, Muay Thai má těžký zájem o předurčení těla. Muay Thai je specificky navržený podporovat úroveň fyzické zdatnosti a tuhost vyžadovanou pro soutěž prstenu. Tréninkové režimy zahrnují mnoho jádr předurčení bojového sportu takový jak běžící, shadowboxing, podtrhávání lana, odpor hmotnosti těla cvičí, míč medicíny cvičí, břišní cvičení a v některých případech trénink váhy.

Trénink, který je typický pro Muay thajského bojovníka zahrnuje školení s trenéry na thajských vycpávkách, rukavicemi fokusu, těžkou taškou a zápasením. Denní školení zahrnuje mnoho kol (3-5 období minuty rozdělená krátkým odpočinkem, často 1-2 minuty) těchto různých metod praxe. Thai chodí po tréninku základní kámen Muay thajského předurčení, které zahrnuje praktická šídla, kopy, kolena a stávky loktu s trenérem nosí tlusté vycpávky, které pokryjí předloktí a ruce. Tyto zvláštní vycpávky jsou používány absorbovat dopad stávek bojovníka, a dovolit bojovníkovi reagovat na útoky držitele vycpávky. Vůle trenéra často také nosit vycpávku břicha kolem břišní oblasti tak že bojovník může zaútočit s rovnými kopy k tělu kdykoli během kola.

Rukavice fokusu jsou typické pro trénink bojovník je rychlost ruky, kombinace šídla, načasování, bít sílu, obrana, pult-děrování a být také zvyklý na praktické loketní stávky. Těžký trénink tašky je předurčení a elektrické cvičení, které posílí techniky vykonávané na vycpávkách. Zápasení je prostředky k technice testu, dovednostem, rozsahu, strategii a načasování proti partnerovi. Zápasení je často světlo ke střednímu kontaktnímu cvičení, protože konkurenční bojovníci podle plného plánu nejsou doporučení ke zranění rizika zápasením těžce. Specifické taktiky a strategie mohou být cvičeni s obsahováním zápasení v blízkém bojování, zajišťovat si a kneeing jediný, být oddělený prsten nebo používání sahají a distancují se držet agresivního bojovníka pryč.

Muay Thai demonstroval jeho účinnost proti jiným bojovým uměním v nastavení prstenu, mnohokrát, v Thajsku a mezinárodně.

Kvůli pečlivému bojování a tréninkovému režimu (někteří thajští boxeři bojují téměř každý jiný týden) profesionální Muay thajští bojovníci mají relativně krátké kariéry v kruhu. Mnoho odejít ze soutěže začít instrucing příští generaci thajských bojovníků. Většina profesionálních thajských boxerů přijde z nižších ekonomických pozadí a peněz boje (po jiných stranách dostat jejich řez) je hledán jako prostředky k podpoře pro bojovníky a jejich rodinám. Velmi nemnoho vyšších ekonomických vrstev Thais se připojí k profesionálním Muay thajským pozicím; oni obvykle pěstují sport jako amatér Muay thajští boxeři.Historie


Muay Thai je zvažován některými být původ generála domorodý styl bojového umění pocházející z jihovýchodní Asie. To bylo první být propagován ven z Southeast Asie.

Muay Thai začínal jako Krabi Krabong, Siamese armáda bojovat styl s mečem v jedné ruce. Vyvíjení přes čas a přirozenou evoluci umění, to způsobilo zrod k Muay Boran, starověký styl Muay Thai. Jako bitevní pole válčení vyvinulo se do více technologického základu, ruka k boji ruky byla už ne požadovaná uvnitř armády, a Muay Thai se stal sportovním bojovým uměním, zůstal živý v Thajsku jako sport competetive, a pro mnoho, způsob života.

Tradičně v minulosti, Muay Thai byl používán jako zábava ke králům. To je myšlenka některými zdroji že rukavice byly vyrobené z zabaleného provázku, dehtu a zlomených kusů skla zajistit krvavou událost, nicméně to je ještě předmět debaty.


Nai Khanomtom


Velmi slavný bojovník byl Nai Khanomtom. Asi 1774, on byl zachycen spolu s jinými thajskými vězeňi, jeden v potyčce nebo u pádu starobylého hlavního města Siam (thajské jméno v té době) Ayutthaya. On byl přinesen k Rangoon v Barmě, kde barmský král Mangra pořádal náboženský festival ve cti Buddha památek. Slavnosti zahrnovaly mnoho druhů zábavy. Král Mangra byl ohlásen být zvědavý vidět jak různé bojující styly Barmy a jiné země by porovnali. Na jednom místě, on chtěl vidět jak Muay Thai (nebo Muay Boran) by se vyrovnal barmskému umění (jeden Parma (?) nebo Lethwei (? )). Nai Khanomtom byl vybrán k boji proti barmskému vítězi. Nai Khanomtom dělal Wai Kru (wai khru beraní muay) pre-bojovat proti tanci, který matl všechny barmský. Když boj začal, on vyúčtoval a používat šídla, kopy, lokty a kolena, rychle bušil do barmský.

Rozhodčí byl ohlásen k říkali, že barmský oponent byl rozptylován Wai Kru, tak knockout byl neplatný. King pak se zeptal jestliže Nai Khanomtom by bojoval proti devíti jiným barmským vítězům osvědčit se. On souhlasil a bojoval proti nim všichni, jeden po jiný. Poslední barmský byl pokládaný být velký boxový učitel. Nai Khanomtom porazil je všichni v nadřazené módě. Král Mangra byl tak zapůsobil na to on poznamenával, “každá část Thai je obdařen zlomyslností. Dokonce s jeho holýma rukama, on může padal devět nebo deset oponentů. Jako jeho pán pán byl neschopná osoba, země byla ztracena k nepřátelům. Jestliže jeho pán byl dobrý, tam byla žádná cesta město Ayutthaya by padalo.” On poskytl Nai Khanomtom svobodu podél s jeden bohatství nebo dvě krásné barmské manželky. Nai Khanomtom si vybral manželky, zatímco on říkal, že peníze byly snadnější objevit. On pak odešel s jeho manželkami pro Siam (Thajsko). Jiné variace tohoto příběhu přiměly jej také vyhrát vydání jeho partnerských thajských vězeňů. Jeho výkon je oslavován každý 17. března jako “den boxera” nebo “národní Muay thajský den” v jeho cti a že Muay Thai je.

Tiger král


Velký král Siam, kdo opustil jeho palác v rolnickém oděvu soutěžit ve vesnici Muay thajské turnaje, porazit mistry a nikdy odhalit jeho Royal totožnost k lidem. On je znán spolu s Nai Khanom Tom jako jeden z hrdinů Muay Thai.

Kickboxing


Muay Thai, spolu s savate, karate a tae kwon dělají, těžce ovlivňoval vývoj kickboxing v Japonsku, Evropy a severní Ameriky. Nicméně, na rozdíl od Muay Thai, mnoho soutěží kickboxing nedovolí stávky loktu, stávky kolena a kopy pod pasem. Tyto změny pravidla vedly některé válečné umělce zvažovat, že kickboxing ' zředěný ' verze Muay Thai.


Smíšená bojová umění


Spouštění v 90-tých letech, Muay Thai si užil podpory v popularitě celosvětově, zatímco to bylo velmi účinné ve smíšeném válečném umění boje, takový jak ti drželi pýchou bojovat proti šampionátům a konečnému bojování šampionát. Míchal válečné umělce takový jako Marco Ruas (Ruas údolí Tudo) a Wanderlei Silva a Murilo “Ninja” Rua (Chute Boxe akademie) kombinovali mnoho stávkujících prvků Muay Thai s ukotvením, podrobení, a dusit elementy od Judo, zápas nebo Brazilce Jiu-Jitsu do syntézy křížence, která byla velmi účinná v prakticích překazení “čistého” válečného umění. Jiní bojovníci, kteří mají používali Muay Thai jako jejich primární styl ve smíšeném válečném umění zahrnovat Duanea “bouchnout” Ludwig, Yves Edwards a Spencer Cooper. Střílet-bojovníci a profesionální zápasníci, kteří mají cvičili a ovlivňovali Muay Thai zahrnuje Satoru Sayama (originální Tiger maska a zakladatel shooto) a Yoshiaki Fujiwara.


Mediální zobrazení


* Nedávno filmy Ong-Bak, Tom-Yum-Goong, a Narozený boji pomáhal popularizovat Muay Thai. Ong-Bak demonstruje některé techniky staršího stylu Muay Thai - Muay Boran a Tom-Yum-Goong objasní styl bojování thajských královských tělesných stráží (Jaturongkabaht, circa 1400-1700s) - Muay Koshasan (sloní boxový styl). Muay Koshasan je také známý jako Muay Chang Tumlai Roang - (fantastický sloní boxový styl) v tom to zdůrazňuje množství vytáčení, zdrcujícího úderu a lámání kloubů a údy.

* Film Kickboxer hrát dodávku Jeana Claudea Damme byl filmový set v Thajsku a založený na sportu Muay Thai. Van Damme zobrazení v tomto filmu by nemělo být vzato jako přesné zobrazení Muay Thai.

* Film Muay Thai hrát Jasona Willise je soubor ve Evansville, Indiana, o jednom z nejlepších nastávajících thajských bojovníků v roce 2006.

* Charaktery videohry Sagat a Adon (Pouliční rváč), Joe Higashi (Fatální zuřivost), Král (Umění bojování), R.A.X. Coswell (Věční vítězi), Zack (Mrtvý nebo živý), Bruce Irvin (Tekken), Tong Yoon Bulsook (Urban panování) a Brad Burns (Virtua bojovník) být Muay thajští bojovníci.

* Kapitán Falcon od Výborná bouračková Brothers rvačka bojuje proti používání extrémně stylizovaná, cartoony verze Muay Thai. Muay thajský vliv může být viděn nejvíce jasně v jeho non-specialita se pohybuje, který zahrnovat stávku loktu, rostoucí koleno a jedno podané vášnivé objetí.

* Vanessa Lewisová (Virtua bojovník) používá Muay Thai jako střídavý postoj kromě ní standardní Vale Tudo pohyb vsadil Virtua bojovníka 4. Jax (smrtelník Kombat: Smrtelná aliance) také používá zmírněnou formu stylu.

S pozdravem Mara